Perceptus IT Security Academy już piąty raz UZ!

Zapraszamy wszystkich studentów oraz każdego zainteresowanego zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa na oficjalną inaugurację V edycji Perceptus IT Security Academy, która odbędzie się już 23 października na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego o godzinie 9:30 w sali wykładowej 115. W tym roku akademia przybierze zupełnie inną formułę prowadzenia zajęć. Stawiając czoła dzisiejszym wyzwaniom jakie stawia rynek pracy oraz coraz bardziej wymagający świat informatyki, postanowiliśmy zaproponować uczestnikom warsztatową formę zajęć prowadzonych z pomocą najlepszych specjalistów IT oraz IT Security w naszym kraju m.in. z firmy BakoTech specjalizującej się rozwiązaniach typu SYSTEMS SECURITY (m.in. Data Loss Prevention, Data Visibility and Control), NETWORK SECURITY (Seria Firebox ), MONITORING&COMPLIANCE (m.in. AIRLOCK IAM, AirMagnet Enterprise). Firma DAGMA będąca dystrybutorem innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa IT (m.in. popularny ESET). Stormshield należący do AIRBUS Group dostarczający rozwiązania bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz firma Dell Technologies lider w tworzeniu rozwiązań hardware i software znanych na całym świecie. A co najważniejsze, udział w Akademii jest bezpłatny, a po jej ukończeniu uczestnicy mają szansę na praktyki, staże oraz zatrudnienie w jednej z najszybciej rozwijających się firm informatycznych w regionie.

Termin: 23.10.2019 r. godzina 9:30

Miejsce: sala wykładowa 115 Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ (ul . Szafrana 2)

Poznaj więcej szczegółów
Perceptus IT Security Academy to projekt, który powstał pięć lat temu jako efekt współpracy Uniwersytetu Zielonogórskiego z firmą technologiczną Perceptus stawiającej na rozwój najnowocześniejszych technologii, innowację oraz łączącej biznes z inicjatywami społecznymi. Szybko okazało się, że Akademia przyciąga swoją atrakcyjną formą zajęć nie tylko studentów, ale również uczniów z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „Elektronik”. Chcąc przekazać jak najwięcej informacji jak największej liczbie uczestników, w tym roku Akademia będzie podzielona na 3 grupy warsztatowe. Podczas spotkań z każdą grupą, nasi oraz zaproszeni specjaliści poprowadzą zajęcia w zakresie 3 tematów jakimi są:

1. Ochrona przed utratą danych- rozwiązania typu DLP.

2. Szyfrowanie i backup/archiwizacja jako podstawowa ochrona danych. Zarządzanie podatnościami.

3. Konfiguracja przełączników sieciowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w sieciach IT.

Co zyskasz ?
Uczestnicy Perceptus IT Security Academy zyskują niepowtarzalną i zupełnie darmową szansę na zdobycie unikatowej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Współpraca z najlepszymi specjalistami oraz praktykami tej dziedziny oraz realną możliwość zatrudnienia w jednej z najlepszych informatycznych spółek w regionie, której działania obiegły już cały kraj.

Czy warto ?
Nasza opinia jest oczywista. Cyberbezpieczeństwo to dziedzina XIX wieku, która prężnie się rozwija, a zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu IT Security wzrasta z każdą minutą. Zależy nam również na tym, aby każdy uczestnik poza zdobyciem praktycznej wiedzy, nauczył się również tzw. zdolności miękkich. Podczas zajęć, stawiamy na miłą i koleżeńską atmosferę oraz zwracamy uwagę na indywidualne potrzeby uczestników. Dodatkowym bonusem jest coroczne losowanie nagród zarówno podczas inauguracji i zakończenia każdej edycji.

W razie pytań, wątpliwości jesteśmy do waszej dyspozycji.

Znajdziecie nas na FB: www.facebook.com/IT.sec.academy

E-mail:
j.bartoszek@perceptus.eu
p.sobczyk@perceptus.pl

 

perceptus